meno_kiemas_foto

Rezidentūra

Tarptautinė rezidentūra Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre

KKKC kviečia teikti paraiškas 2014–2015 m. meno rezidencijų projektams

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) kviečia menininkus teikti paraiškas 2014–2015 m. rezidentūros programai. Profesionali platforma siūlo menininkams realizuoti savo idėjas bei įtraukti į sumanymus vietos bendruomenę, šiuolaikinio meno diskurse atsakant į vienas iš aktualiausių miesto klausimų sau bei kiekvienam svečiui – koks jis atrodo ir koks galėtų būti, kokių herojų ir įvykių laukia?

Klaipėda – trečias pagal dydį, seniausias šalies teritorijoje ir atokiausiai nuo jos centro peripetijų įsikūręs miestas, išaugęs iš XIII a. citadelės ties Danės upės žiotimis. Dešimt minučių keltu per Kuršių marias – ir jūs jau Smiltynėje, autentiškos pajūrio gamtos apsuptyje. Tačiau girtis ja Klaipėdai nėra labai įprasta. Vienintelis Lietuvos uostamiestis, kuriame sovietmečio pramonės margumyną baigia suniveliuoti jūrų krova bei užsienio investuotojų projektai, šiuo metu labiau rūpinasi simbolių topografija, mėgina susikurti atpažįstamą kultūros peizažą. Kelionė per kontinentą autobusu ar traukiniu iki sausumos pabaigos, kur krantas neria į vandens platybes, seniau visiems gyvenusiems į Rytus nuo jo žadino išsilaisvinimo jausmą. Kaip puoselėti šį žavesį naujosiomis sąlygomis? Papasakokite, kokius mus matote!

KKKC rezidencija įsikūrusi istorinėje miesto dalyje, senamiestyje. Čia puikiai jaučiasi tiek norintieji susitelkti ties kūrybiniais sumanymais ir vengiantys išorinių kontaktų, tiek mėgstantys pažinti naująją aplinką su visais jos veidais bei reiškiniais. Rezidentams sudaroma galimybė bendradarbiauti su Klaipėdos universiteto bei Vilniaus dailės akademijos dėstytojais ir studentais, dalijantis savo patirtimi su profesionalais ir vedant edukacinius užsiėmimus ketinantiems jais tapti.

Pretendentams siūlomos šios rezidencijos programos:

Individualios rezidencijos programos metu menininkams siūloma surengti parodą KKKC Parodų rūmų 12 m2 eksperimentiame kube. Sumanymui Klaipėdos tema įgyvendinti suteikiama 200 EUR stipendija, gyvenamosios patalpos, dirbtuvės bei 300 EUR medžiagoms. Rezidencijos trukmė –  iki 30 dienų.

Edukacinės rezidencijos dalyvis turi surengti 1–2 dienų kūrybinį užsiėmimą ar paskaitą, jungdamas praktines ir teorines žinias. Šiai programai įgyvendinti suteikiama 200 EUR stipendija, gyvenamosios patalpos, dirbtuvės ir medžiagos kūrybiniam užsiėmimui. Rezidencijos trukmė – iki 30 dienų.

Kas gali teikti paraiškas

Programa orientuota į Lietuvos bei užsienio šalių įvairių sričių menininkus ir teoretikus, neribojant dalyvių amžiaus. Norintieji kviečiami siųsti užpildytą paraiškos formą, gyvenimo aprašymą (CV) ir kūrybos portfolio (pdf formatu) el. paštu skaiste@kkkc.lt  iki 2014 m. kovo 3 d.

Kontaktinis asmuo:
Skaistė Marčienė
kultūrinės veiklos vadybininkė
Tel. +370-46-314 443, Mob.tel. +370 645 23318

Paraiškos forma

Return to Top ▲Return to Top ▲