KVIEČIAME Į JAPONŲ KALBOS IR KALIGRAFIJOS KURSUS

0 2014-12-16 - Dizaino manufaktūra

Vakarams ilgėjant, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kiemas (Bažnyčių g. 4) kviečia lankyti japonų kalbos bei kaligrafijos kursus ir drauge įgyti naujos kūrybinės bendravimo patirties.

Nors yra teigiančių, jog šiais laikais išmokti japonų kalbos galima žiūrint japonų animacinius filmus su subtitrais, vis dėlto neišmanydamas kalbos sistemos ir leksikos toli nenueisi. Reikia nagrinėti ir šią kalbą sudarančias skiemenines rašto sistemas, ir hieroglifus. Pastaruoju tikslu itin pravers kaligrafija – kaip sako japonų kalbos mėgėjai, pamilkite hieroglifus, ir jie pamils jus.

Kaligrafija – vienas iš populiariausių Japonijos dailiųjų menų, turintis gilią filosofinę prasmę. Kalbant populiariai, kaligrafija yra menas gražiai rašyti. Tušu ant balto popieriaus meistras piešia meno kūrinį, įkūnijantį darną ir grožį. Šitaip kaligrafijos darbuose atspindimas vienas iš pagrindinių Rytų estetikos principų – paprastumo bei grakštumo dermė.

Japonų kaligrafijoje nėra nieko atsitiktinio: kiekvienai linijai ir taškui svarbi pradžia, kryptis, forma ir pabaiga, o tuščias plotas yra ne ką mažiau iškalbingas už harmoningai subalansuotus hieroglifus. Rytiečiai tiki, kad kiekvienas kaligrafinis ženklas turi energijos užtaisą, o užrašytas tekstas turi teikti estetinį pasitenkinimą.

Nepaisant šio meno įmantrumo bei įtaigos, kiekvienam pradedančiajam mokytis japonų kalbos ir kaligrafijos pravartu žinoti, jog visi hieroglifai sudaryti iš aiškių elementų rinkinio. Nuosekliai mokantis, bet kuris nepažįstamas hieroglifas nebeatrodys chaotiška struktūra.

Susigaudyti sistemoje padės kursų lektorė Lina Itagaki – profesionali grafikė ir japonų kalbos vertėja.  Japonų kalbos ji pradėjo mokytis 1997-aisiais. Šešerius metus gyveno ir studijavo Japonijoje. Kaip vertėja į ir iš japonų kalbos bendradarbiauja su diplomatinėmis ir verslo organizacijomis, dalyvauja kultūros projektuose.

Registracija į kursus vykdoma elektroniniu paštu inga@kkkc.lt iki š. m. lapkričio 21 d., tel. pasiteirauti (8–618)14506. Vietų skaičius ribotas.

Kursų pradžia – š. m. lapkričio 25 d. Užsiėmimai vyks KKKC Meno kieme antradieniais ir ketvirtadieniais 17.30 – 19.30 val. Dalyvio mokestis 1 semestrui (2 mėn.) – 320 Lt. Esant poreikiui, bus galima formuoti grupę pažengusiems.

Daugiau informacijos:

Inga Norkūnienė
Kultūros vadybininkė edukacinių seminarų organizavimui
Mob. tel. (8–618)145 06
El. p. inga@kkkc.lt

Nėra komentarų

Komentuokite:

Return to Top ▲Return to Top ▲